UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Serdecznie zapraszamy do udziału w jednym z najpopularniejszych projektów edukacyjno-pomocowych UNICEF – akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. To już szósta polska edycja światowego projektu, którego początki sięgają 1999 roku. Zapraszamy do niesamowitej przygody naszych rodziców, dziadków i opiekunów, których wsparcie w tym projekcie będzie nieocenione.

Celem projektu jest:

  • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w najuboższych krajach świata.

Kluczowym momentem projektu jest szycie laleczek według szablonu. Resztę materiałów dobierzecie samodzielnie, decydując skąd będzie pochodziła laleczka, którą będziecie własnoręcznie szyć.

Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Sami wybierzecie kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określicie kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieścicie w „akcie urodzenia” (dostępny w przedszkolu).

W gablotach przedszkolnych umieściliśmy już pierwsze lalki, które zostały uszyte przez pracowników naszej placówki.

Nasz wysiłek został zauważony. Oto treść maila, który dotarł do nas z UNICEF Polska:

“Informacje o realizacji projektu w Państwa placówce dotarły do nas różnymi kanałami. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Państwa pracy i zaangażowania, i cieszymy się, że akcję wsparł Prezydent.  Gratulujemy!!
Pozdrawiam serdecznie!
Anna Lewicka
Starszy Specjalista ds. Projektów Edukacyjnych UNICEF Polska”

FOTORELACJA Z SZYCIA LALEK W NASZYM PRZEDSZKOLU (OTWÓRZ)

Laleczki szyjemy do 14.02.2022r.

Dlaczego warto wziąć udział w kampanii?

Odpowiedź wydaje się oczywista! Poza fantastyczną zabawą towarzyszącą szyciu szmacianych laleczek, uczestnicy projektu przyczyniają się do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie. Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności w dotychczasowe edycje projektu „Wszystkie Kolory Świata” udało się pozyskać blisko 3,4 miliona złotych na ratowanie życia dzieci!

Wierzymy, że dzięki Państwa zaangażowaniu uda się nam w tym roku pomóc kolejnym potrzebującym pomocy dzieciom.

Po przeprowadzeniu akcji, zebrane środki zostaną przekazane UNICEF Polska.

Planujemy również wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną uszytą laleczkę! Konkurs zostanie zrealizowany w formie głosowania internetowego. Każda placówka uczestnicząca w projekcie będzie mogła zgłosić tylko jeden projekt w formie zdjęcia laleczki do udziału w głosowaniu. Głosowanie odbędzie się poprzez specjalnie przygotowaną stronę internetową, a w głosowaniu będą mogli uczestniczyć wyłącznie użytkownicy kont na Facebooku. Nagrodą w konkursie jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej placówce.

Z góry dziękujemy Wszystkim, którzy zdecydują się wziąć udział w projekcie WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA realizowanym w naszym przedszkolu.

JEŻELI NIE POTRAFISZ SZYĆ,  A CHCESZ NAM POMÓC, TO KUP LALKĘ  WSPIERAJĄC AKCJĘ UNICEF.

OTO NASZE LALKI DOSTĘPNE NA AUKCJI (OTWÓRZ)

INFORMACJA O LALKACH DOSTĘPNA JEST TEŻ W ADMINISTRACJI PRZEDSZKOLA ORAZ U PANI DOROTKI Z VI GRUPY.