POZNAJ NASZE PRZEDSZKOLE

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego "Mój dzień w Przedszkolu Samorządowym nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku", oraz filmu "Inni?... Tacy sami!" zrealizowanego przez ORE.


Mój dzień...

Inni?... 

 

tematyka-krasnale Zapraszamy do zapoznania się z tematyką zajęć realizowaną w CZERWCU. Znajdą tu Państwo również tekst wierszyka i piosenki, którego dzieci będą się uczyć w tym miesiącu.

Czytaj więcej
urodzinyW naszym przedszkolu bardzo uroczyście obchodzimy urodziny każdego dziecka. Dzień ten z pewnością jest ważny w życiu naszych przedszkolaków. Dlatego też chcąc podzielić się z Państwem wrażeniami z tych dni zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Galeria będzie się powiększała o kolejne nowe zdjęcia. Prosimy więc o systematyczne odwiedzanie tego działu. Zapraszamy! 

Czytaj więcej
eureka-gr118 maja byliśmy w Laboratorium Młodego Odkrywcy Eureka. Każdy z nas robił jedno doświadczenie. Najbardziej podobało się nam robienie fajerwerków i lawy.      

Czytaj więcej
zabawy-swobodneZabawy swobodne          

Czytaj więcej
zabawy-z-materialem-przyrodniczymZabawy materiałem przyrodniczym.          

Czytaj więcej
za-co-kochamy-przyrodeRysowaliśmy w aplikacji Creative Play na temat: Za co kochamy przyrodę?          

Czytaj więcej
zabawy-zsymetriaZabawy z symetrią.        

Czytaj więcej
pani-kasia-studentkaZabawy z panią Kasią - studentką pedagogiki.        

Czytaj więcej
pani-z-bibliotekiSpotkanie z Panią Kasią z biblioteki odbyło się 19 lutego.        

Czytaj więcej
dzien-babci-gru1Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Babci i Dziadka w grupie "Krasnali".        

Czytaj więcej
rodzice-czytajaWtorkowe popołudnie było pełne niespodzianek. Przygotowali je mama z Piotrusiem. Pani Emilia przeczytała książkę o naszym ulubionym misiu- Kubusia Puchatku. Piotr recytował wiersz. Malowaliśmy farbami ciasteczka z masy silnej i z apetytem zjedliśmy babeczki.      

Czytaj więcej
muzeum-wojska-gr1Nasza grupa świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaczęła od wycieczki do Muzeum Wojska. Przypomnieliśmy nasze symbole narodowe. Bawiliśmy się w poszukiwaczy i szukaliśmy eksponatów przedstawionych na ilustracjach.  Zrobiliśmy małe poduszki w barwach narodowych i zabraliśmy je do przedszkola. To była pouczająca wycieczka.  

Czytaj więcej
bibliotekaPani Kasia zaprosiła nas do biblioteki. Teraz biblioteka wygląda inaczej.  Nowe książki, inne lampy, kącik zabaw dzieciom i instrumenty. Próbowaliśmy nawet grać. Na pożegnanie otrzymaliśmy obrazki do kolorowania i cukierki. Wycieczki do biblioteki są super.    

Czytaj więcej
mis-z-ksiazeczkaiMarysia i Kaja przygotowały prace plastyczne pt." Miś z książeczki, miś bajkowy do zabawy jest gotowy" na przegląd dziecięcej twórczości plastycznej zorganizowany przez Centrum Aktywności Wielopokoleniowej Klanza. 28 listopada zostały zaproszone razem z opiekunem Ewą Rutkowską po odbiór dyplomów i upominków.    

Czytaj więcej
zajecia-plastyczneZajęcia plastyczne        

Czytaj więcej
lubimy-sie-bawicLubimy się bawić.        

Czytaj więcej
rytmy-gr1Na zajęciach matematycznych realizujemy innowację pedagogiczną "Mistrzowie kodowania- mistrzami matematyki". Układaliśmy łańcuchy skojarzeniowe wykorzystując kartoniki z cyframi i owocami. A w kartach pracy pokolorowaliśmy obrazek wg. podanego kodu.      

Czytaj więcej
tydzien-kodowania-gr1 Środowe zajęcia Code Week w grupie I - naszych Mistrzów Kodowania wplecione były w szereg zabaw poprowadzonych przez panią Ewę Rutkowską, a związanych z rozwijaniem zainteresowań czytelniczych. Przedszkolaki poznawały różne rodzaje książek ale najbardziej skupiły się na książkach z bajkami. Dzieci wcielały się w role ulubionych bohaterów korzystając z pacynek. Wreszcie przyszła kolej na budowanie kolorowych zamków i pałaców, których plany przedszkolaki musiały odczytać z kodów przygotowanych przez panią Ewę. Radosną zabawę zakończyły tańce w bajkowych kostiumach.  

Czytaj więcej
dzien-kropki-gr115 września na całym świecie obchodzi się  Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci z grupy Krasnale obejrzały film pt. " Kropka" na podst. Książki P.H.Reynolds.Układały z kubeczków litery ze swoich imion. Na koniec malowały kropkowe obrazy.    

Czytaj więcej
spacer-gr1Pierwszy spacer w nowym roku szkolnym. Trochę deszcz nam przeszkodził. Pomogła pani Ewa z grupy Kacperki . Pożyczyła nam parasole.      

Czytaj więcej