POZNAJ NASZE PRZEDSZKOLE

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego "Mój dzień w Przedszkolu Samorządowym nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku", oraz filmu "Inni?... Tacy sami!" zrealizowanego przez ORE.


Mój dzień...

Inni?... 

 

tematyka-krasnale Zapraszamy do zapoznania się z tematyką zajęć realizowaną w CZERWCU. Znajdą tu Państwo również tekst wierszyka i piosenki, którego dzieci będą się uczyć w tym miesiącu.

Czytaj więcej
urodzinyW naszym przedszkolu bardzo uroczyście obchodzimy urodziny każdego dziecka. Dzień ten z pewnością jest ważny w życiu naszych przedszkolaków. Dlatego też chcąc podzielić się z Państwem wrażeniami z tych dni zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Galeria będzie się powiększała o kolejne nowe zdjęcia. Prosimy więc o systematyczne odwiedzanie tego działu. Zapraszamy! 

Czytaj więcej
dzien-dziecka-gr1W poniedziałkowy poranek wyruszyliśmy na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Bajkowa wyspa "w Zawykach. Było wiele atrakcji i wszyscy wspaniale bawili się.      

Czytaj więcej
dzien-ziemi-gr1Światowy Dzień Ziemi obchodziliśmy w plenerze. To udało nam się popatrzeć na piękno otaczającej przyrody i sfotografować ją za pomocą tabletów.        

Czytaj więcej
wiosenne-recytowani-gr1Wiosenne recytowanie w grupie I "Krasnale".          

Czytaj więcej
zajecia-z-robotami-gr1Na zajęcia komputerowe pani Jola przyszła w towarzystwie  robotów  Dota i Dasha. Dzieci z zachwytem powitały nowych gości. A później była wyśmienita zabawa.        

Czytaj więcej
wizyta-u-stomatologa-gr1Wizyta u stomatologa - Dentlandia          

Czytaj więcej
mistrzowie-kodowania-zajecia-otwarte3 marca w grupie I "Krasnale" odbyły się zajęcia otwarte "Mistrzów kodowania Junior" przygotowane przez panie Ewę Rutkowską, Agatę Karol i Jolantę Jackowską. Na zajęciach przedszkolaki pokonywały kolorowy labirynt na macie. Aby przejść całą trasę każdy uczestnik musiał wykonać zadanie w aplikacji na tablecie. Następnie przedszkolaki odczytywały i wykonywały układ ruchów zakodowanych przez panią Ewę. Kolejnym zadaniem była gra pamięciowa polegająca na odnalezieniu par obrazków. Na koniec dzieci i rodzice mogli się zmierzyć w grze na tabletach - sprawdzającej spostrzegawczość i refleks.    

Czytaj więcej
uklad-sloneczny24 lutego 2017r. przedszkolaki z grupy "Krasnale" poznawały budowę układu słonecznego.          

Czytaj więcej
rodzinne-czytanie-gr1W środowe popołudnie naszą grupę odwiedził tata Bartka . Przeczytał książkę o strażaku Samie. Przygotował dzieciom obrazki do kolorowania.         

Czytaj więcej
dzien-kotaNa zajęciach w bibliotece oglądaliśmy książki o różnych kotach,posłuchaliśmy opowiadania o kotku i uczyliśmy się rysować kota. A w przedszkolu czekała niespodzianka. Pani Jagoda przyniosła swojego kotka.                

Czytaj więcej
gofry10 lutego na zajęciach dydaktycznych na temat "Co to jest prąd?" - dzieci z gr. I, podsumowując tygodniową tematykę, zapoznały się ze sposobem robienia i pieczenia gofrów. Poznały budowę i działanie gofrownicy oraz miksera. Dzieci pomagały pani robić ciasto - dokładały produkty do miski. Zajęcia zakończyła degustacja pysznych gofrów.      

Czytaj więcej
zabawy-elektroniczneDnia 10 lutego w grupie "Krasnali" obyło się spotkanie z panem elektronikiem - tatą Piotrusia. Tematem zajęć były zagadki i doświadczenia elektroniczne. Dzieci wykonały doświadczenia z użyciem baterii, magnesów, kabelków, płytek elektronicznych i licznika pomiaru prądu. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zainteresowane nową tematyką.          

Czytaj więcej
dokarmiamy-ptaki-gr1Podczas zimowego spaceru dzieci z grupy I nie zapomniały o ptakach. Uzupełniły pestkami słonecznika karmniki znajdujące się w ogrodzie przedszkolnym.        

Czytaj więcej
pod-pomnikiem-sienkiewiczaW setną rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza dzieci z grupy "Krasnale" wybrały się pod pomnik pisarza.          

Czytaj więcej
spacer Jesień to wyjątkowa pora roku - pełna wspaniałych kolorów. Piękna pogoda zachęciła dzieci  z grupy I "Krasnale" do wesołego jesiennego spaceru po okolicach przedszkola.      

Czytaj więcej
zabawa-w-chemieW dniu 14 października 2016 r. Grupę 1 "Krasnale" odwiedził chemik - pan Marcin Wojnicz. Pokazał dzieciom doświadczenia z produktów naturalnych:- żółtka zamienił w kolorowe farbki- powiększył pianę z białek- pokazał jaki ciężar mogą udźwignąć skorupki jajek- jak napełnić balon nie nadmuchując go- jak zrobić klej z mąki.Dzieci z zainteresowaniem obserwowały doświadczenia i z chęcią uczestniczyły w eksperymentach.

Czytaj więcej