POZNAJ NASZE PRZEDSZKOLE

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego "Mój dzień w Przedszkolu Samorządowym nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku", oraz filmu "Inni?... Tacy sami!" zrealizowanego przez ORE.


Mój dzień...

Inni?... 

 

Zapraszamy do śledzenia aktualności publikowanych na naszej stronie internetowej.
W tym dziale będziemy Państwa informować o bieżących wydarzeniach  z życia przedszkola w roku szkolnym 2017/2018

Twórczy Nauczyciel

tworczy-nauczycielDnia 25 października 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez ZNP-"Sekcję Wychowania Przedszkolnego" pod hasłem "Twórczy nauczyciel". Nasze koleżanki otrzymały nagrody: pani Maria Bańkowska w kategorii plastycznej, pani Agata Karol w kategorii literackiej. Gratulujemy!      
Zobacz zdjęcia

Dzień Nauczyciela

dzien-nauczyciela17 października 2017r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 26  odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W holu przedszkola zebrali się wszyscy pracownicy placówki i wszystkie przedszkolaki. Uroczystość rozpoczął wytęp dzieci z naszego koła teatralnego, pod opieką pani Anny Gawrych i pani Ewy Dąbrowskiej. Przedszkolaki zaprezentowały piosenki i wiersze związane z Dniem Nauczyciela. Następnie wystąpiła pani dyrektor Beata Józwowicz składając pracownikom serdeczne życzenia i dziękując za ich pracę na rzecz wychowanków przedszkola.
Zobacz zdjęcia

Tydzień kodowania

tydzien-kodowaniaW tym tygodniu w naszym przedszkolu obchodzimy tydzień kodowania. Od 16 do 20 października dzieci z poszczególnych grup będą brały udział w zajęciach "Budujemy wieżę - kodowanie w trzech wymiarach" przygotowanych przez panie Ewę Rutkowską i Jolantę Jackowską.
Zobacz zdjęcia

BEZPŁATNE SZKOLENIE

szkolenia-dla-rodzicow Rada Rodziców oraz Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 26 Integracyjnego im. Joanny Strzałkowskiej – Kuczyńskiej w Białymstoku zapraszają RODZICÓW w dniu 18 listopada 2017r. (sobota) o godz. 9.30 NA BEZPŁATNE SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ. Szkolenie przeprowadzi Grupa Ratownicza SPR Nadzieja. I część teoretyczna – miejsce: sala gimnastyczna I piętro przedszkola II część praktyczna – miejsce: sale przedszkolne podział na grupy Spotkanie będzie trwało ok 4-5 godzin. Tematyka: podstawowe zabiegi resuscytacyjne u dziecka i dorosłego, AED, pozycja boczna, stany nagłe, oparzenia i bandażowanie.   ZAPISY U NAUCZYCIELI W GRUPIE.
Zobacz zdjęcia

O smutnym molu i wesołym durze

o-smutnym-moluW czwartek 6 października gościliśmy muzyków z Arte Muza, którzy wystąpili w audycji muzycznej "O smutnym molu i wesołym durze". Śledząc przygody dwójki przyjaciół, dzieci zapoznały się z pojęciami muzycznymi "dur" i "mol". Dowiedziały się dlaczego melodie w tonacjach durowych brzmią wesoło, a te w tonacjach molowych - smutno. Uczyły się tez śpiewać i rozróżniać akordy durowe i molowe.  
Zobacz zdjęcia

"W krainie pieczonego ziemniaka"

w-krainie-pieczonego-ziemniakaSerdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z  integracyjnego pikniku rodzinnego "W krainie pieczonego ziemniaka", który odbył się 28 września 2017 r. w naszym przedszkolu.      
Zobacz zdjęcia

Bańki mydlane

banki-mydlaneBańki mydlane w Dniu Przedszkolaka zachwyciły nie tylko wszystkie dzieci ale również panie. Kto nie chciałby być zamknięty na chwilę w delikatnej, przeźroczystej kuli?      
Zobacz zdjęcia

Dzień przedszkolaka

dzien-przedszkolaka Z okazji dnia przedszkolaka odbył się w naszym przedszkolu naprawdę niezwykły koncert w wykonaniu pana Andrzeja Kozłowskiego. Nasz gość na poczekaniu wykonał instrumenty z .... warzyw i owoców! Następnie zagrał na nich zachwyconym przedszkolakom. Dzieci miały też możliwość obejrzenia egzotycznych instrumentów, które były pierwowzorem ich warzywnych odpowiedników.Po koncercie dzieci chciały wziąć udział w kolorowym marszu przedszkolaków. Niestety kapryśna jesienna pogoda nie pozwoliła na to. Kolorowe balony musiały szybko wrócić do przedszkola.      
Zobacz zdjęcia

Planowany kalendarz imprez i uroczystości 2017/2018

kalendarz-imprezZapraszamy do zapoznania się z planowanym kalendarzem imprez i uroczystości na rok szkolny 2017/2018 KALENDARZ IMPREZ 2017/2018
Zobacz zdjęcia

Pierwsze dni w przedszkolu - bez stresu

pierwsze-dni-w-przedszkoluZachęcamy rodziców dzieci nowo przyjętych do zapoznania się z poradami na temat przygotowania dziecka do pójścia do przedszkola. Pierwsze dni w przedszkolu - bez stresu. - kliknij  
Zobacz zdjęcia

Zabawy podczas wakacji

zabawy-podczas-wakacjiZabawy podczas wakacji.        
Zobacz zdjęcia