POZNAJ NASZE PRZEDSZKOLE

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego "Mój dzień w Przedszkolu Samorządowym nr 26 Integracyjnym im. Joanny Strzałkowskiej-Kuczyńskiej w Białymstoku", oraz filmu "Inni?... Tacy sami!" zrealizowanego przez ORE.


Mój dzień...

Inni?... 

 

Zapraszamy do śledzenia aktualności publikowanych na naszej stronie internetowej.
W tym dziale będziemy Państwa informować o bieżących wydarzeniach  z życia przedszkola w roku szkolnym 2017/2018

W KRAINIE ZMYSŁÓW

w-krainie-zmyslow-a„W KRAINIE ZMYSŁÓW” Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, realizowany w ramach: OSI PRIORYTETOWEJ III KOMPETENCJE I KWALIFIKACJE DZIAŁANIA 3.1 społecznych kształcenie i edukacja. Poddziałanie 3.1.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej.
Zobacz zdjęcia

Zajęcia z dogoterapi

zajecia-z-dogoterapiW tym roku szkolnym nasze przedszkolaki na zajęciach z dogoterapii mają nowego czworonożnego przyjaciela - Czarną. Wszystkie dzieci bardzo polubiły też nową panią dogoterapeutę Annę Ołdakowską.        
Zobacz zdjęcia

Czytelnicy - konstruktorzy

czytelnicy-konstruktorzy16 i 17 stycznia na wspólnych zajęciach pod hasłem "Z czego można budować?" spotkały się dzieci z koła czytelniczego i architektonicznego. Spotkanie rozpoczęła lektura książki „Ignaś Kitek, architekt” Andrea Beaty oraz rozmowa o bohaterze książki i jego nietypowych konstrukcjach. Następnie przyszedł czas na zajęcia praktyczne - przedszkolaki wypróbowywały sposoby łączenia różnorodnych materiałów wykonując konstrukcje własnego pomysłu. Efekty były naprawdę zaskakujące!    
Zobacz zdjęcia

Lodowe witraże

lodowe-witraze W tym tygodniu naszą przedszkolną bramkę ozdobiły lodowe witraże wykonane przez dzieci z koła "Mały architekt". Lodowe elementy ozdobne powstały po zatopieniu kolorowych wycinanek w naczyniach z wodą i ich zamrożeniu.      
Zobacz zdjęcia

Goście z SP 11 na jasełkach

goscie-sp11-jaselkaW dniu 3 stycznia 2018 r. w naszym przedszkolu odbyły się "Jasełka" - przedstawienie bożonarodzeniowe dla uczniów i kadry pedagogicznej ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku.      
Zobacz zdjęcia

Wigilia

wigilia20 grudnia 2017r. przedszkolaki  i pracownicy naszego przedszkola spotkali się na przedszkolnej Wigilii. W świąteczny nastrój wprowadziły nas Marysia Mańko z gr. I i Dominika Brzozowska z gr. II, które wykonały piosenkę "Była noc" z akompaniamentem pani Urszuli Wolfard-Bylińskiej. Następnie dzieci z kółka teatralnego pod opieką pani Agaty Karol i pani Marii Bańkowskiej przedstawiły inscenizację świąteczną "Dzień świętego Mikołaja". Spotkanie zakończył wspólny opłatek.    
Zobacz zdjęcia

Jasełka

jaselka18 grudnia 2017r. w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka. Dzieci z grupy II "Smoki" pod opieką pani Ewy Drzemickiej i pani Ewy Dąbrowskiej przedstawiły historię narodzenia się Pana Jezusa śpiewając kolędy i pieśni bożonarodzeniowe. Występowi przedszkolaków towarzyszyły ilustracje opowiadające o Bożym Narodzeniu, zaprezentowane w teatrzyku kamishibai.    
Zobacz zdjęcia

Hej kolęda, koleda!

hej-kolenda12 grudnia nasze przedszkolaki obejrzały audycję muzyczną "Hej kolęda, koleda!" przygotowaną przez muzyków z Arte-Muza w Białymstoku. Dzieci poznały dawne zwyczaje kolędowania z Gwiazdą oraz takimi barwnymi postaciami jak Turoń, pasterze, trzej Królowie, Śmierć, Diabeł.      
Zobacz zdjęcia

Piernikowe warsztaty

piernikowe-warsztaty11 grudnia 2017r. na wspólnym spotkaniu przedszkolaki wraz z rodzicami uczyli się jak ozdabiać świąteczne pierniki.        
Zobacz zdjęcia

Mikołajki

mikolajki6 grudnia, w Mikołajki, zawitał do naszego przedszkola Św. Mikołaj. Dzieci z każdej grupy wręczyły mu listy z prośbami o prezenty.Spotkanie zakończyła wspólna zabawa.      
Zobacz zdjęcia

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla rodziców

pierwsza-pomoc-rodzice18 listopada 2017r. (sobota) o godz. 9.30 w naszym przedszkolu odbyło się bezpłatne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla rodziców. Tematami szkolenia były:podstawowe zabiegi resuscytacyjne u dziecka i dorosłego, aed, pozycja boczna, stany nagłe, oparzenia i bandażowanie. Szkolenie przeprowadziła Grupa Ratownicza SPR Nadzieja    
Zobacz zdjęcia

Warsztaty MODM

warsztaty-modm15 listopada w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty MODM na temat kodowania przedszkolaków, na których gościliśmy nauczycieli z białostockich placówek przedszkolnych. Tytuł zajęć: "Gdzie mieszkasz misiu? - zabawa w sieć, czyli czym jest internet". Przedszkolaki sprawdzały z kim połączył je internet, a następnie budowały na macie internetowe miasteczko i przesyłały w nim wiadomości.Na koniec budowały robota w aplikacji Necio. Po zajęciach pokazowych goszczące u nas panie mogły same spróbować swoich sił w kodowaniu na macie.Warsztaty poprowadziły panie Ewa Rutkowska i Jolanta Jackowska.
Zobacz zdjęcia

Pasowanie na przedszkolaka

pasowanie-na-przedszkolaka15 listopada nasze maluszki - "Tygryski" z grupy III zostały uroczyście pasowane na przedszkolaki przez panią dyrektor Beatę Józwowicz. Dumni rodzice wspierali swoje pociechy podczas występu artystycznego i ślubowania.      
Zobacz zdjęcia

Patriotyczne śpiewanie

patriotyczne-spiewanieW dniu 9 listopada 2017r. w Osiedlowym Klubie MIKRON współorganizowaliśmy z SP 11, PS 8, PS 42 popołudnie z Patriotycznym śpiewaniem.      
Zobacz zdjęcia

Świadomy przedszkolak

awiadomy-przedszkolak27 października nasze starszaki  uczestniczyły w spotkaniu w ramach projektu „Świadomy przedszkolak”.Jest to cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym z Białegostoku, których celem jest oswajanie dzieci z niepełnosprawnością, traktowaną jako naturalny element otaczającego nas świata.Jak piszą organizatorzy: "Pragniemy by przyszłe pokolenie zyskało naturalność w kontaktach ze wszystkimi ludźmi bez względu na ich wygląd czy sprawność. Dlatego postawiliśmy sobie za cel edukację najmłodszych by w ten sposób oswoić ich z tematem, który przez wielu rodziców i nauczycieli wciąż uważany jest za trudny."
Zobacz zdjęcia

Pan policjant

pan-policjant24 października gościł w naszej placówce asp. szt. pan Krystian Chim z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku z psem Bruno. Pan policjant przedstawił przedszkolakom umiejętności psa policyjnego, a także opowiedział jak należy się zachowywać wobec niebezpiecznych psów. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości pani Katarzyna Gromadzkiej.    
Zobacz zdjęcia

Twórczy Nauczyciel

tworczy-nauczycielDnia 25 października 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez ZNP-"Sekcję Wychowania Przedszkolnego" pod hasłem "Twórczy nauczyciel". Nasze koleżanki otrzymały nagrody: pani Maria Bańkowska w kategorii plastycznej, pani Agata Karol w kategorii literackiej. Gratulujemy!      
Zobacz zdjęcia

Dzień Nauczyciela

dzien-nauczyciela17 października 2017r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 26  odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W holu przedszkola zebrali się wszyscy pracownicy placówki i wszystkie przedszkolaki. Uroczystość rozpoczął wytęp dzieci z naszego koła teatralnego, pod opieką pani Anny Gawrych i pani Ewy Dąbrowskiej. Przedszkolaki zaprezentowały piosenki i wiersze związane z Dniem Nauczyciela. Następnie wystąpiła pani dyrektor Beata Józwowicz składając pracownikom serdeczne życzenia i dziękując za ich pracę na rzecz wychowanków przedszkola.
Zobacz zdjęcia

Tydzień kodowania

tydzien-kodowaniaW tym tygodniu w naszym przedszkolu obchodzimy tydzień kodowania. Od 16 do 20 października dzieci z poszczególnych grup będą brały udział w zajęciach "Budujemy wieżę - kodowanie w trzech wymiarach" przygotowanych przez panie Ewę Rutkowską i Jolantę Jackowską.
Zobacz zdjęcia

III Ogólnopolska Konferencja Froeblowska

konefrencja-froeblowskaUczestniczyliśmy  III Ogólnopolskiej Konferencji Froeblowskiej n.t. "Kreowanie nowej rzeczywistości edukacyjnej" w dniach 6-7 października 2017r. w Lublinie (relacja na str. www.froebel.pl). Nasze przedszkole reprezentowały: pani dyrektor Beata Józwowicz oraz pani Marzanna Zalewska.Podczas konferencji odbyły się spotkania z nauczycielami „freblowskimi” w ich przedszkolach, panel wymiany doświadczeń oraz  specjalistyczne spotkania dla dyrektorów. Zebrani wysłuchali  prelekcji wybitnych przedstawicieli środowiska edukacyjnego m.in. prof. dr hab. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska.  Od kilku lat program „Dar zabawy” wdrażamy w gr. V. Nowe umiejętności na pewno wykorzystamy w pracy z dziećmi.
Zobacz zdjęcia

O smutnym molu i wesołym durze

o-smutnym-moluW czwartek 6 października gościliśmy muzyków z Arte Muza, którzy wystąpili w audycji muzycznej "O smutnym molu i wesołym durze". Śledząc przygody dwójki przyjaciół, dzieci zapoznały się z pojęciami muzycznymi "dur" i "mol". Dowiedziały się dlaczego melodie w tonacjach durowych brzmią wesoło, a te w tonacjach molowych - smutno. Uczyły się tez śpiewać i rozróżniać akordy durowe i molowe.  
Zobacz zdjęcia

"W krainie pieczonego ziemniaka"

w-krainie-pieczonego-ziemniakaSerdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z  integracyjnego pikniku rodzinnego "W krainie pieczonego ziemniaka", który odbył się 28 września 2017 r. w naszym przedszkolu.      
Zobacz zdjęcia

Bańki mydlane

banki-mydlaneBańki mydlane w Dniu Przedszkolaka zachwyciły nie tylko wszystkie dzieci ale również panie. Kto nie chciałby być zamknięty na chwilę w delikatnej, przeźroczystej kuli?      
Zobacz zdjęcia

Dzień przedszkolaka

dzien-przedszkolaka Z okazji dnia przedszkolaka odbył się w naszym przedszkolu naprawdę niezwykły koncert w wykonaniu pana Andrzeja Kozłowskiego. Nasz gość na poczekaniu wykonał instrumenty z .... warzyw i owoców! Następnie zagrał na nich zachwyconym przedszkolakom. Dzieci miały też możliwość obejrzenia egzotycznych instrumentów, które były pierwowzorem ich warzywnych odpowiedników.Po koncercie dzieci chciały wziąć udział w kolorowym marszu przedszkolaków. Niestety kapryśna jesienna pogoda nie pozwoliła na to. Kolorowe balony musiały szybko wrócić do przedszkola.      
Zobacz zdjęcia

Planowany kalendarz imprez i uroczystości 2017/2018

kalendarz-imprezZapraszamy do zapoznania się z planowanym kalendarzem imprez i uroczystości na rok szkolny 2017/2018 KALENDARZ IMPREZ 2017/2018
Zobacz zdjęcia

Pierwsze dni w przedszkolu - bez stresu

pierwsze-dni-w-przedszkoluZachęcamy rodziców dzieci nowo przyjętych do zapoznania się z poradami na temat przygotowania dziecka do pójścia do przedszkola. Pierwsze dni w przedszkolu - bez stresu. - kliknij  
Zobacz zdjęcia

Zabawy podczas wakacji

zabawy-podczas-wakacjiZabawy podczas wakacji.        
Zobacz zdjęcia