W przedszkolu funkcjonuje 6 grup integracyjnych.

Placówka otwarta jest w godz. 6:00-17:30.

W każdej grupie pracuje trzech nauczycieli w tym pedagog specjalny.

Prowadzona jest indywidualna praca z dzieckiem przez zespół specjalistów: psychologów, pedagogów spacjalnych, logopedów, terapeutę integracji sensorycznej, dogoterapeutę, hipoterapeutę, muzykoterapeutę rehabilitanta ruchowego raz nauczyciela informatyka.

Realizowane są innowacje pedagogiczne 'Bilingual Kids' program nauczania dwujęzycznego w anglojęzycznej grupie przedszkolnej, "Mistrzowie kodowania - mistrzami matematyki" w grupie Mistrzów Kodowania oraz "Hipoterapia i dogoterapia jako metoda stymulująca rozwój dziecka w wieku przedszkolnym". Hipoterapia jest jedną z form rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych. W tym celu został zakupione dwa kuce szetlandzkie Bruno i Kometa, które zamieszkują w stajence w ogrodzie przedszkolnym.

Do pracowni komputerowej w ramach projektu pozyskany został  przez placówkę sprzęt, w tym KidSmart oraz tablica interaktywna.

W grupie V -4 latków realizowany jest Białostocki Program Zabaw Fundamentalnych. Dzieci rozwijają swoje zdolności i zainteresowania w kołach zainteresowań: teatralnym, plastycznym, badawczym, warcabowym, klubie małego czytelnika, fotograficznym, a także podczas zajęć dodatkowych takich jak: rytmika, język angielski, trening umiejętności społecznych, religia katolicka i prawosławna, gimnastyka korekcyjna, edukacja komputerowa, muzykoterapia.

Wykwalifikowana kadra i posiadana baza zapewniają miłą atmosferę, w której dziecko ma szansę rozwinąć swój potencjał i osiągnąć bardzo dobre przygotowanie do szkoły.